Toto jsou oficiální stránky hudební společnosti Praga Sinfonietta. Jakékoliv neoprávněné použití názvu Praga Sinfonietta je trestné.


Praga Sinfonietta
Dirigentka
Orchestr
Sbor
Tituly
Kontakty


Hrajeme jako o život!

Orchestr Praga Sinfonietta byl založen dirigentkou Miriam Němcovou v roce 1990.
Je složen ze členů nejvýznamějších pražských orchestrů, jako je Česká filharmonie, FOK (Pražští symfonikové), Orchestr Československého rozhlasu (SOČR), orchestr Národního divadla a Státní opery. Za dobu své existence si tento ansámbl získal uznání na koncertech doma i v zahraničí (Itálie, Rakousko, Německo, Dánsko…) a vystupoval s řadou významných dirigentů a sólistů. Repertoár orchestru Praga Sinfonietta se zaměřuje na hudbu českých skladatelů od mistrů období baroka až po autory dvacátého století (J.D. Zelenka, Stamitz, Míča, Smetana, Dvořák, Martinů, Eben). Nevyhýbá se však ani hudbě světových skladatelů (Bach, Mozart, Beethoven, Milhaud, Strauss, Stravinskij…) a dílům premiérovaným nebo v České republice málo prováděným.

PRAGA SINFONIETTA ORCHESTRA
was established by its conductor,Mrs. Miriam Němcová,in the summer of 199O.Its members are leading musicians from other Prague foremost symphonic orchestras,including Czech Philharmonic, National Theater and F.O.K. orchestras.During its relatively short existence,the orchestra was invited to perform abroad on several occasions and was notably successful in Italy,Germany and Austria.
The Praga Sinfonietta repertoire is built around the works written by Czech composers ranging from the masters of baroque period to contemporary composers of 2Oth Century,including J.D. Zelenka,Stamitz,Míča,Mysliveček,Smetana,Dvořák and Martinů.
The orchestra repertoire also include works of J.S.Bach,W.A.Mozart,Brahms,Milhaud and Stravinsky
 


©2007 Praga Sinfonietta